Weber Chytrý plynový gril Summit FS38X Black

Kód: 1500469
145 890 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení

Ten nejlepší plynový gril od značky Weber v historii. Má maximální výkon, chytré funkce, plnou výbavu, extra velkou grilovací plochu a mnoho dalších předností. Je tím nejlepším od Webera i ze světa grilování obecně. Poskytne Vám maximální výkon, extra velkou grilovací plochu, chytré funkce a plnou výbavu. Díky těmto vlastnostem na tomto grilu zvládnete připravit v podstatě jakékoliv kulinářské dílo, které Vás napadne. V grilu je zabudován horní infračervený hořák, který sálá žár na povrch grilovaného jídla pod ním a vytváří tak po celé ploše zkaramelizovanou kůrčičku.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
Při nákupu nad 2000 Kč
Odborné poradenství
Odborné poradenství
Grilům rozumíme
Osobní odběr
Osobní odběr
Na kamenné prodejně
Pečlivě vybrané zboží
Pečlivě vybrané zboží
Všechno zboží pro vás pečlivě vybíráme

Detailní popis produktu

Představujeme Vám ten nejmodernější plynový gril na světě. Je tím nejlepším od Webera i ze světa grilování obecně. Poskytne Vám maximální výkon, extra velkou grilovací plochu, chytré funkce a plnou výbavu. Díky těmto vlastnostem na tomto grilu zvládnete připravit v podstatě jakékoliv kulinářské dílo, které Vás napadne. S tímto grilem zvládnete naprosto profesionálně obsloužit i větší počet hostů, když se vás jednou za čas sejde víc. S tímto grilem už nikdy nebudete muset dělat kompromisy. Můžete klidně na levé straně dělat burgery pro celou partu, uprostřed péct hovězí Picanhu a vpravo připravovat luxusní zeleninovou hostinu. Stejně tak si ale s tímto grilem zvládnete po dlouhém dni rychle připravit třeba i jeden špičkový steak jen tak pro sebe.

V grilu je zabudován horní infračervený hořák, který sálá žár na povrch grilovaného jídla pod ním a vytváří tak po celé ploše zkaramelizovanou kůrčičku. Součástí grilu je velký udící box, do kterého můžete nasypat dřevěné udící lupínky a vytvořit tak v grilu hustý kouř na parádní zauzené aroma při pomalém grilování pokrmů. V grilu je také rovnou zabudován otáčecí špíz s elektromotorkem, který Vám umožní v něm točit třeba celé kuře, husu nebo krocana. A to v kombinaci s horním infrahořákem vždy s dokonalou křupavou kůžičkou. Většinu jídel budete v grilu připravovat přímo na grilovacím roštu, který je zde vyroben z masivní nerezové oceli. Rošt disponuje extra velkou grilovací plochou o celkových rozměrech 91 x 49 cm, která Vám umožní připravovat i komplexní menu o několika chodech. Rošt je zároveň vyroben z několika oddělených kusů, což Vám umožní větší variabilitu. V grilu proto můžete klidně použít velkou litinovou planchu a grilovat tak na rovné plné litině místo na grilovacím roštu.

Součástí grilovacího roštu jsou zároveň Weber Crafted systém i Gourmet BBQ systém. Díky tomu můžete část roštu vyměnit za velkou litinovou desku, za pečící kámen na pizzu nebo chleba, za litinový Sear Grate rošt na mřížku na maso nebo za velkou nerezovou mísu na zeleninu a ryby. A jelikož je gril kompatibilní i s GBS příslušenstvím, můžete v něm také grilovat asijskou kuchyni ve wok pánvi nebo vařit guláš ve velkém litinovém hrnci. Nakonec je součástí grilu také vyjímatelný horní přídavný tepelný rošt, pomocí kterého můžete grilovací plochu ještě výrazně zvětšit, když potřebujete. A jindy ho můžete snadno vytáhnout, aby zbytečně nepřekážel. Na plynovém grilu Weber Summit skutečně zvládnete připravit prakticky jakékoliv grilovací menu. Tento gril je plnohodnotnou zahradní kuchyní a má v podstatě neomezené možnosti.

Výkon v grilu zajišťuje 5 nerezových PureBlu hořáků. Mají speciální zužující se konstrukci a vytváří tak konzistentní plamen a rovnoměrný žár po celé grilovací ploše. Vyvýšené plynové otvory hořáků zároveň zabraňují padání zbytků jídla či ucpávání. Gril disponuje také sear zónou se zvýšeným výkonem – součástí grilu je totiž přídavný šestý hořák, který umožní dosáhnout ještě vyššího výkonu v této části roštu. Ideální třeba na wok pánev nebo steaky. Celkový výkon všech hořáků zajišťuje, že v grilu můžete dosáhnout teploty až 400 °C. Hořáky zapálíte jednoduše jednou rukou – stisknutím a otočením regulátoru. Zapalování je totiž zabudované přímo u každého hořáku. U Smart verze grilu pak zapalování probíhá zcela automaticky. K rychlému zapalování pomáhá také zabudovaný crossover hořák, který přenáší plamen mezi jednotlivými částmi grilu. Pokud tak jeden hořák z jakéhokoliv důvodu dočasně zhasne, díky crossoveru se obratem opět sám zapálí. Hořáky jsou chráněny pomocí nerezových stříšek nazývaných flavorizéry. Tyto stříšky v grilu plní nejen funkci ochrany hořáků, zároveň totiž pomáhají rovnoměrně distribuovat teplo po celé grilovací ploše a také u grilování vytváří skvělé grilovací aroma. A to odkapáváním šťáv z grilovaných pokrmů, které se po dopadu na rozpálené nerezové plochy opět odpařují směrem vzhůru a dále tak dochucují grilovaná jídla. Třeba hovězí tuk takto vytvoří úžasnou vůni i ve větším okolí grilu.

Šťávy a tuky, které se při grilování neodpaří, jsou chytře sváděny dolů pod gril do vyjímatelné hliníkové misky. Tu můžete po několika grilováních vyměnit či vyčistit a celou údržbu si tak výrazně usnadnit. Výhodou tohoto systému svodu grilovacích šťáv je také skutečnost, že se tuky nehromadí nikde v grilu, stékají dolů a nehrozí tak jejich nežádané vzplanutí. Gril je uzavřen pod dvouvrstvým poklopem, který bezpečně drží teplo tam, kde má – uvnitř grilu. To pomáhá dosáhnout v grilu rychleji vysokých teplot a zároveň se poklop ani výrazně nerozpálí z vnější strany. Tedy když na něj položíte ruku, neznamená to, že musíte hned do nemocnice. Abyste měli o teplotě v grilu vždy perfektní přehled, je v poklopu zabudován klasický teploměr. Zcela jinak je ovšem řešena regulace teploty u Smart verze grilu.

Mimochodem, tepelně odizolované je i masivní madlo poklopu. V něm je zároveň elegantně zabudováno osvětlení grilovací plochy. Pokud tak rádi grilujete třeba i o letních večerech za šera, díky světlu na grilovaná jídla vždy dobře uvidíte. Světýlka jsou uvnitř madla a pokud je zapnete, rozsvítí se vždy automaticky po otevření poklopu dolů na grilovací rošt. Po zavření poklopu se vždy zase automaticky zhasnou. Podsvícený je i přední ovládací panel grilu. Grilovací vana je posazena v robustní, celokovové konstrukci. Pod grilem se nachází velký úložný prostor s měkkým zavíráním dvířek, do kterého můžete schovat svoji grilovací výbavu, když ji zrovna nepoužíváte. Dovnitř spodní skříňky lze vložit i plynovou láhev a to až do velikosti 10 kg. Plynová hadice na připojení láhve je součástí balení grilu.  Spodní skříňka grilu je postavena na čtyřech otočných kolečkách, z nichž dvě jsou uzamykatelná. Z jedné strany skříňky dále vystupují háčky na zavěšení grilovacího roštu, pokud zrovna máte jídlo třeba na litinové planche. Po obou stranách grilu se nachází pevné pracovní stolky. Kromě toho, že slouží jako velká pracovní plocha pro přípravu ingrediencí do grilu a na odkládání výbavy, každý z nich má ještě jednu funkci. V levém stolku je zabudován postranní vařič na přípravu omáček a příloh, v pravém stolku je schován elektromotorek k otáčecímu špízu. Na koncích obou stolků jsou zároveň tři háčky pro zavěšení grilovacích obraceček, kleští, kartáčů a dalšího náčiní.

Vlastnosti chytré verze grilu Summit FS38X

Celý gril ovládáte na předním dotykovém displeji s vysokým rozlišením. Snadno se s ním proklikáte a proswipujete k dokonale ugrilovanému jídlu. Gril zapálíte prostřednictvím dotykového displeje a následně už jej můžete ovládat jak na displeji, tak v aplikaci na svém chytrém telefonu. Gril se může s telefonem propojit přes Bluetooth nebo se připojí přes WiFi k internetu a můžete jej pak ovládat klidně na dálku, odkudkoliv. Můžete v něm tak třeba 8 hodin táhnout hovězí brisket při nízké teplotě a sledovat a kontrolovat vše na dálku z práce. Po příchodu domů na Vás pak bude čekat dokonale jemné maso. Nastavíte si požadovanou teplotu a gril už ji poté reguluje za Vás. Nemusíte tak odhadovat teplotu pomocí otáčení plynových regulátorů. V tomhle je gril jedinečný a jde o vůbec první plynový gril s takovou funkčností.

Součástí grilu je zabudovaný chytrý teploměr Weber Connect s termosondami do masa. Tento zkušený průvodce grilováním Vám poradí, jak nastavit gril, kam umístit jídlo na roštu, kdy ho otočit i kdy sundat. Díky sondám do masa máte vždy naprostý přehled jak o teplotě v grilu, tak v grilovaném jídle. Vždy jsou tak garantovány naprosto precizní výsledky grilování. S touhle technologií se Vám například steak podaří vždy ugrilovat přesně tak, jak si přejete. Bez nepřesností a bez stresu. Součástí aplikace je také velké množství receptů pro rozšíření Vašich grilovacích obzorů. Kromě toho má gril ještě dvě chytré funkce. První z nich je zasílání upozornění, když je gril vhodné vyčistit. Druhou je monitorování množství plynu v láhvi. V aplikaci i na grilu uvidíte, kolik plynu Vám v láhvi zbývá a nikdy se Vám tak už nestane, že plyn dojde uprostřed grilování.

Verze Summit FS38X má také dole navíc jednu velkou skříňku na Vaši grilovací výbavu.
 

Hlavní přednosti chytrého plynového grilu Weber Summit FS38X:

 • Možná ten vůbec nejlepší plynový gril na trhu
 • Maximální výkon, extra velká grilovací plocha a plná výbava
 • Gril má v sobě zabudovaných několik chytrých funkcí
 • Na přední straně grilu je dotykový displej s vysokým rozlišením, na kterém můžete sledovat teplotu uvnitř grilu i uvnitř masa, recepty, grafy, doporučení a další tipy, abyste dosáhli vždy 100% perfektního výsledku
 • Gril lze ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu - přes Bluetooth nebo přes WiFi odkudkoliv ze světa (jen zapálení je potřeba provést fyzicky u grilu)
 • Zabudovaný chytrý grilovací asistent Weber Connect s termosondami do masa, který Vás pomocí receptů provede grilováním od přípravy v kuchyni až po servírování
 • Gril Vás upozorní, když je gril vhodné vyčistit
 • Gril monitoruje množství plynu v láhvi - v aplikaci kdykoliv uvidíte aktuální stav
 • 5 samostatně plynule nastavitelných hořáků – zajišťují v grilu teplotu až 400 °C
 • Přídavný hořák Sear Station – vytváří v grilu zónu s ještě větším výkonem
 • Zabudovaný infračervený hořák – na dokonalé steaky
 • Zabudovaná rotisserie s elektromotorkem – na dokonalá grilovaná kuřata, husu či krocana
 • Velký udící box součástí balení – pro vytvoření krásného aroma doutnajícího dřeva a zauzení
 • Masivní nerezový grilovací rošt kompatibliní s Weber Crafted a GBS příslušenstvím – můžete jej vyměnit za litinovou desku, pečící pizza kámen, wok pánev nebo třeba litinový hrnec
 • Přídavný horní tepelný rošt – na gril se díky němu vejde i velké komplexní menu
 • Zapalování zabudované přímo u každého hořáku
 • Hořáky chráněny nerezovými flavorizéry - zároveň vytváří krásné grilovací aroma a pomáhají rovnoměrně distribuovat teplo
 • Grilovací šťávy, tuky a další nečistoty skapávají do vyměnitelné hliníkové misky pod grilem
 • Dvouvrstvý poklop grilu - lépe drží teplo uvnitř a zvenku se nerozpálí
 • Tepelně odizolované madlo poklopu
 • Automatické podsvícení grilovací plochy zabudované v madle poklopu
 • Velký úložný prostor pod grilem
 • Do skříňky pod grilem vejde i klasická 10 kg plynová láhev
 • Hadice s regulátorem pro připojení plynové láhve je součástí balení
 • Snadná manipulace s grilem - stojí na 6 kolečkách, 3 jsou aretovací
 • Háčky na zavěšení grilovacího roštu
 • Celkem 6 háčků na zavěšení různého grilovacího náčiní
 • Velké pracovní stolky po bocích grilu - na přípravu jídla před a po grilování
 • Zabudovaný postranní hořák grilu - na ohřev omáček, uvaření přílohy, přihřátí v kastrolu, apod.
 • Gril existuje v černém a nerezovém provedení - jediný rozdíl je u nich v designu

Záruka grilu

 • 10 let limitovaná záruka (může se lišit u některých částí grilu)

Další parametry grilu

 • Rozměry grilu se zavřeným poklopem (V x Š x H): 133 x 180 x 69 cm
 • Grilovací plocha: 91 x 49 cm

Doplňkové parametry

Kategorie: ZAHRADNÍ GRILY
Grilovací plocha: 91 x 49 cm
Rozměry grilu se zavřeným poklopem: 133 x 180 x 69 cm
Počet hořáků: 5
Barva: Černá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz